Від стажування до практики: Очільник РПЦвУ Онуфрій запускає в Україні «чорногорський сценарій»

 Московський патріархат перейшов до відвертих погроз українській державі, аби уникнути відповідальності за диверсію, скоєну проти українського народу. І для цього запускає «чорногорський сценарій», коли церква, що керується з іншої країни, відверто займає антидержавну позицію в країні перебування. Погрози почали лунати з Чернівецької області, звідки родом очільник РПЦвУ митрополит Онуфрій. Буковинська єпархія запустила у соцмережах опитування, мета якого залякати центральні органи влади під час розгляду петиції про розірвання договору з РПЦвУ про використання Києво-Печерської лаври. Якою, хочемо наголосити, РПЦвУ користується безкоштовно. У той час, коли це державне майно оцінюється у майже 23 мільйони гривень. Ситуація виглядає абсурдною. Уявімо, наприклад, що якийсь орендар безкоштовно користується приміщенням в офісному комплексі в центрі столиці. І через свою погану поведінку цей орендар вже настільки набрид сусідам з інших офісів, що ті попрохали власника комплексу вигнати нечемного орендаря. А той каже: спробуєте мене вигнати – спалю всю будівлю. Видно, не дарма митрополит Онуфрій їздив наприкінці лютого цього року до Чорногорії. Куди він направився за вказівкою моспатріарха Кіріла відразу з Йорданії, де відбулися провальні збори для РПЦ та її сателітів. Тепер стає зрозумілим, що Онуфрій не просто злітав у Подгоріцу підтримати свого колегу митрополита Амфілохія – очільника Сербської православної церкви на території Чорногорії. А пройти стажування для подальшого впровадження антидержавної діяльності в Україні. Маленька балканська Чорногорія стала епіцентром церковно-політичного конфлікту в перші два місяці 2020 року. Наприкінці 2019 року чорногорський парламент – Скупщина – затвердив закон «Про свободу віросповідання та переконань і правове становище релігійних громад». Місцева влада, надихнулась прикладом церковного успіху України, вирішили позбутися впливу сусідньої Сербської церкви. Офіційна риторика патріархії в політичному плані часто радикальніша, ніж у президента Сербії Олександра Вучича . Фактично Сербська ПЦ – зараз єдина організація, яка намагається відновити так звану «Велику Сербію», в масштабах колишньої Югославії, ну або окремих її територій. Після ухвалення закону, що супроводжувалось сутичками у самому парламенті. СПЦ відразу вивела своїх прихильників на вулиці. Ситуацією відразу скористалися російські спецслужби. Аби уникнути міжнародного скандалу, Посольству України в Чорногорії довелося робити спеціальну заяву, що Онуфрій не представляє Україну та її громадян, а є представником Російської Православної Церкви в Україні. Онуфрій за своє стажування у Чорногорії навіть отримав орден Петра ІІ Негоша «за заслуги у захисті православної віри» у Цетінському монастирі. Що цікаво, Петро ІІ Негош був автором ідеї Пансербізму або ідеї Великої Сербії. Хотів воз’єднання Чорногорії із Сербією і прихильник південнослов’янської єдності. У зовнішній політиці орієнтувався на Росію. В інтерв’ю Духовному Фронту тимчасовий повірений у справах України в Чорногорії Наталія Фіялка назвала цей закон відновленням історичної справедливості і поверненням майна у державну власність. «Фактична передача майна у власність держави не означає, що Сербській православній церкві заборонять користуватися цим майном, тобто фактично буде ситуація, подібна до тої яка зараз є в Україні, коли головні українські святині формально, на скільки я розумію, перебувають в державній власності, а користуються ними в своїй більшості Українська православна церква Московського патріархату», – розповіла дипломат і додала, що у Чорногорії на цю тему більше спекуляції, які поширюють античорногорські сили. Як і в Чорногорії, в Україні все залежить від наявності сили волі у державних керманичів. У цій маленькій балканській країні спромоглися поставити деяких неспокійних священників СПЦ на місце, тягаючи їх у поліцейські відділки за порушення закону. Побачимо, як це відбудеться у нас. ДЖЕРЕЛО - duhovnyfront.com.ua

Петиція президенту України, що вимагає відібрати Києво-Печерську лавру в УПЦ МП і передати її ПЦУ, набрала потрібної кількості голосів

 

Електронна петиція із закликом до президента України Володимиру Зеленському припинити використання Києво-Печерської лаври Українською православною церквою (Московського патріархату) шляхом розірвання договору оренди та передати Лавру у використання Православної церкви України (ПЦУ) набрала необхідні 25 тис. голосів.

Тепер петицію можуть передати на розгляд главі держави, інформує Цензор.НЕТ. Посилання на петицію https://petition.president.gov.ua/petition/92966 Петиція була розміщена на сайті президента 15 квітня громадянином Олексієм Кравчуків. Необхідні для розгляду - 25 тисяч голосів вона набрала за 77 днів до закінчення терміну. «Києво - Печерська лавра тисячу років є однією з найбільших святинь українського народу. Православна церква України (ПЦУ) - автокефальна православна церква на території України, п'ятнадцята в диптиху. Константинопольська церква вважає ПЦУ єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії. ПЦУ утворилася в результаті об'єднання трьох українських православних церков: УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП. Цілком справедливо, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія, яка визнана православним світом автокр фальной православною церквою на території України», - сказано в тексті петиції. Автор петиції вважає, УПЦ МП не є автокефальною православною церквою на території України. «Крім того, високі церковні ієрархи Української православної церкви Московського патріархату були неодноразово помічені в висловлюваннях і діях, спрямованих проти українського народу», - вказав він і навів як приклад в тексті близько двох десятків подібних, на його думку, фактів. Ініціатор петиції переконаний, що, з урахуванням усього викладеного, використання Києво-Печерської лаври УПЦ МП має бути припинено шляхом розірвання договору оренди, а сама лавра передана ПЦУ.

Мер Нетішина Супрунюк звинуватив представників УПЦ МП в масовому інфікуванні жителів міста коронавірусом і подає заяву в СБУ

У місті Нетішині Хмельницької області зафіксували дев'ять випадків зараження коронавірусом, зокрема захворіли двоє працівників Хмельницької АЕС.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомили у виконавчому комітеті Нетішинської міської ради та міський голова Олександр Супрунюк в коментарі місцевому виданню Є. "Перші випадки були виявлені в суботу і одна із жінок – працівниця Хмельницької АЕС, – каже Олександр Супрунюк. – І проблемно те, що вона мала доступ до місць загального користування, де працює саме оперативний персонал. Уже відібрано 119 зразків контактних осіб на дослідження. Це 75 працівників атомної електростанції, 24 лікарі і 17 контактних осіб. Ці зразки ми відправили вчора. А в неділю ми відправили зразки тих контактних, які виявили в суботу. Серед них троє підтвердилися: священник, диякон та лікар, які тісно контактували після великодніх обрядів. Також у трьох членів сім’ї священника підтвердили COVID-19. На жаль, дружина священника, у якої підтвердили коронавірусну інфекцію, працює на Хмельницькій АЕС. Зараз щодо всіх цих людей визначаємо контактних осіб, а це великий об’єм роботи. Адже тільки щодо перших двох осіб ми змушені були перевіряти понад тисячу контактних. Я звернувся до людей через соціальні мережі, щоб усі хто був на богослужінні, щоб звернулися до своїх сімейних лікарів". Відповідаючи на таке запитання від видання: "Ви повідомили на своїй сторінці, що будете звертатися в правоохоронні органи про відкриття кримінального провадження про масове зараження. Поясніть, будь ласка...". Супрунюк зазначив: "Виникла така потреба. Я вже підписав на СБУ і поліцю заяву про вчинення кримінального правопорушення. Протягом усього періоду передсвяткових і святкових днів, систематично найбільша проблема булла із священниками московського патріархату, які ігнорували наші заходи, саботували їх, грубо себе вели, погрожували. Досить дивна і неадекватна, мені здається, поведінка. Ми долучаємо до заяви скріншоти, де є заклики про те, що хвороба є кругом і в будинках, тому ходіть, ігноруйте, треба ходити до Бога і так далі. (…) Зараз усі контакти, які є, повязані із церквою московського патріархату, крім першого випадку. Хоча ця жінка привезла хворобу із Шумського району, де вона вже захворіла і є підозра, що у Почаївській лаврі. Я вважаю, що дії священників є неадекватними, вони підписували документ, що зобов’язуються недопустити масових скупчень. Але проігнорували зобов'язання і, я важаю, що це є підставою для кримінального правопорушення". Статтю взято з ЦЕНЗОР.НЕТ

До чого готується УПЦ МП, прикриваючись лементом про «гоніння»

 Галас, який здіймають священники УПЦ МП та навколоцерковні організації, підпорядковані Кремлю, разюче розростається у своїх масштабах. Наприклад, керуючий справами УПЦ МП митрополит Антоній (Паканич) заявив у соцмережі, що відносно Московського патріархату в Україні здійснюється «справжній терор», не стримуючись у висловах і прямо ототожнив владу часів Зеленського з владою часів Порошенка, пише ресурс Духовний фронт. «Здавалося б, ті часи і та політика тиску на Церкву, що суперечить законам України, повинні були назавжди залишитися в минулому. Адже наш народ на виборах чітко і однозначно просигналізував про неприйнятність курсу т.зв. Армовіри. Однак ми бачимо, що через певні причини цей курс продовжує залишатися дійсністю. Нинішня влада або удає, що цього немає, або ж просто продовжує політику, яка навіть з електоральної точки зору не виправдала себе», – заявив владика у Фейсбуці. Таким чином, РПЦвУ обережно починає протиставляти себе чинній українській владі. Втім, градус і частота звинувачень, що лунатимуть з вуст російської церкви прогнозовано лише зростатиме. Питання полягає в тому, чи не прикривається за ширмою лементу про «гоніння» підготовка до якихось активних і не самих приємних для України дій? На жаль, висновки можна зробити не втішні. Припускають, що масові заяви про «гоніння», так звані переслідування священників РПЦвУ за порушення законодавства, пожежі в господарських приміщення РПЦвУ та «гумконвой» Російської Федерації, який готується прямувати у Києво-Печерську Лавру, свідчать про те, що з високою долею ймовірності Кремль готується захищати «святую русскую вєру» на території України. Сподіватись на те, що такий захист відбуватиметься виключно в дипломатичному та юридичному полі, на разі, не доводиться, враховуючи досвід захисту Російською Федерацією російськомовного населення у Донецькій та Луганській областях й Криму, констатують у Духовному фронті.

"Гумконвой" РФ для Києво-Печерської лаври - це спецоперація Кремля "вовк в овечій шкурі", - Фріз

Пропозиція Росії доставити так званий "гуманітарний конвой" у Києво-Печерську лавру є частиною спланованої спецоперації. Якщо влада України погодиться на цю провокацію, це буде зрадою національних інтересів держави.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише народний депутат із фракції "Європейська Солідарність" Ірина Фріз, передає Цензор.НЕТ. "Росія хоче доставити "гумконвой" Києво-Печерській лаврі через захворювання попів Московського патріархату на короновірус. Підключили до акції навіть публічних осіб, російських артистів та інших прибічників режиму Путіна. Все це для того, щоб інформаційно "натягнуту на вовка шкуру вівці", - переконана Фріз. "Росія стоїть за тим, що саме УПЦ МП закликала вірян не боятися та йти на великодні свята до їхніх храмів. Фото зі Святогірської та Почаївської лаври у великодні дні є доказом того, що порушувались не лише карантині заходи, а й те, що таким чином Кремлем через московську церкву в Україні проводилась спецоперація на наших теренах", - нагадує Фріз. Вона також наводить ймовірний план такої операції спецслужб Кремля. "Перший крок. Створення в лаврах - Києво-Печерській, Святогірській, Почаївській - спалахів захворювання на COVID-19. Другий. Збір "гумдопомоги" та вимога РФ до України прийняти її. Цей вантаж доставлять під військовою охороною та в супроводі представників розвідки, як це було, наприклад, в Італії. Третій. Взяття де-факто цих територій під абсолютний контроль із метою проведення акцій із дестабілізації ситуації на релігійному ґрунті, створення картинки для ЗМІ, дискредитація України тощо", - пише нардеп. Фріз застерігає представників влади в Україні від участі в реалізації планів країни-агресора. "Допуск під будь-яким виглядом цих "гуманітарних" вантажів до Києва чи інших міст є прямою зрадою національних інтересів держави", - зазначає представник "Європейської Солідарності". Фріз наголошує, що Росія має насамперед займатися власними проблемами, адже кількість інфікованих коронавірусом там постійно зростає. "За минулий день у Російській Федерації зафіксували близько 6 000 нових випадків COVID-19, загальна кількість хворих перевищила 68 500. Нехай допоможуть спочатку собі", - зазначає Фріз.